2021 წლის 24 იანვარს, განათლების საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით "ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის" ახალგაზრდული ცენტრის წევრებმა ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულების აღსაზრდელებს ზღაპრები წაუკითხეს.
შეხვედრის მიზანი იყო სხვადასხვა ამბავსა და ყოველდღიურ ცხოვრებაში სტერეოტიპული გენდერული ფუნქციების და დამახასიათებელი თვისებების ამოცნობა. ტრადიციული და არატრადიციული გენდერული ფუნქციების განხილვა. გენდერული თანასწორობის ხელშეწყობა.
ცენტრის წევრებმა აღსაზრდელებს ზღაპრების ახლებური ვერსიები შესთავაზეს, განიხილეს გენდერული როლები, მათთვის გასაგები ტერმინებით ისაუბრეს თანასწორობის იდეაზე და გარემოში არსებულ მოლოდინებზე.

On January 24, 2021, on the occasion of the International Education Day, members of the Youth Center of the Young Pedagogues Union read fairy tales to the children of the Ozurgeti Municipality Preschool.
The purpose of the meeting was to identify stereotypical gender functions and characteristics in different stories and everyday life. Discuss traditional and non-traditional gender functions. Promoting gender equality.
The members of the center offered new versions of fairy tales to the children, discussed gender roles, spoke in understandable terms about the idea of equality and the expectations of the environment.