ფილმის "უარყოფითი რიცხვები" ჩვენება-განხილვა
📣 2022 წლის, 26 აპრილს ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის ინიციატივით სკოლის მხარდამჭერთა პროგრამის ფარგლებში დაბა ნარუჯის იდეებისა და მეწარმეობის ლაბორატორიის წევრების მონაწილეობით ქართული ფილმის "უარყოფითი რიცხვები" ჩვენება-განხილვა მოეწყო.
☑️ შეხვედრაზე მოწვეული იყო ფილმის რეჟისორი, რომელმაც მოზარდებთან ერთად იმსჯელა იმ რეალურ ისტორიებზე და ღირებულებათა ჯაჭვზე, რომელიც ფილმში იყო ასახული თინეიჯერობის ასაკში არსებული პრობლემების სახით.
📌 შეხვედრა მიზნად ისახავდა მოზარდებთან ერთად იმ გამოწვევების განხილვას, რომლებიც დროის მიუხედავად
არ იცვლება და ზოგ შემთხვევაში მეტად მწვავდება.
✔️ მნიშვნელოვანია აღინიშნოს ისიც, რომ იდეებისა და მეწარმეობის ლაბორატორიის წევრები აქტიურად არიან სასკოლო გარემოს ცვლილების პროცესში. მოზარდების აქტიურობითა და ნინო ზაუტაშვილის მხარდაჭერით პირველი საჩუქარი უკვე მიიიღო ლაბორატორიამ პროექტორის ეკრანისა ფოტოკამერის სახით, რომელიც გადასცა "ღია საზოგადოების ფონდმა".
🔘 სამომავლოდ იგეგმება არაერთი მნიშვნელოვანი ინიციატივა, რომელიც ხელს შეუწყობს სასკოლო ცხოვრების გამრავალფეროვნებას.

Screening-discussion of the movie "Negative Numbers"
On April 26, 2022, at the initiative of the Young Pedagogues Union, a screening of the Georgian film "Negative Numbers" was held with the participation of members of the Naruja Ideas and Entrepreneurship Laboratory within the framework of the school support program.
The film's director was invited to the meeting to discuss with the adults the real stories and value chain that were reflected in the film as problems in their teens.
The purpose of the meeting was to discuss with adults the challenges that come with time
Does not change and in some cases becomes more severe.
It is also important to note that members of the Ideas and Entrepreneurship Lab are actively involved in the process of changing the school environment. With the activity of teenagers and the support of Nino Zautashvili, the first gift has already been received by the laboratory in the form of a projector screen camera, which was handed over by the Open Society Foundation.
A number of important initiatives are planned in the future that will contribute to the diversification of school life.