„იდეებისა და მეწარმეობის ლაბორატორიის“ წევრები ესტუმრნენ ,,შოკოლადის მუზეუმს"
✏️15 და 16 ივნისს სსიპ ქ.რუსთავის #17 და #21 საჯარო სჯოლის „იდეებისა და მეწარმეობის ლაბორატორიის“ წევრები ესტუმრნენ ,,შოკოლადის მუზეუმს".
🎯შეხვედრის მიზანს წარმატებულ საწარმოში ვიზიტი და საქმიანობის გაცნობა წარმოადგენდა
ვიზიტის ფარგლებში
• მოზარდებმა მოისმინეს მინი-ლექცია შოკოლადის წარმოების ისტორიის შესახებ
• მოეწყო დოკუმენტური ფილმის ჩვენება შოკოლადის წარმოების შესახებ
• მათთვის საინტერესო შეკითხვები დაუსვეს მეწარმეს
✅შეხვედრის დასასრულს ახალგაზრდებმა დააგემოვნეს კომპანია „ქართული შოკოლადის" მიერ წარმოებული ცხელი შოკოლადი
📍ვიზიტი „შოკოლადის მუზეუმში“ განხორციელდა პროექტის „უნარების გაძლიერება და დასაქმების ინოვაციური შესაძლებლობები საქართველოს რეგიონული განვითარებისთვის“ („Skill Building and Innovative Job Opportunities for Regional Development of Georgia“) ფარგლებში რომელსაც ახორციელებს საქართველოს სტრატეგიული კვლევების და განვითარების ცენტრი (CSRDG), ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირსა (YPU) და საქართველოს სამოქალაქო განვითარების ასოციაციასთან (GCDA) ერთად. პროექტის ფინანსური მხარდამჭერია ევროკავშირის დელეგაცია საქართველოში.

Members of the "Ideas and Entrepreneurship Laboratory" visited the "Chocolate Museum"
On June 15 and 16, members of the "Ideas and Entrepreneurship Laboratory" of Public School # 17 and # 21 in Rustavi visited the "Chocolate Museum".
The purpose of the meeting was to visit a successful enterprise and get acquainted with its activities
During the visit
• Adults listened to a mini-lecture on the history of chocolate production
• A documentary about the production of chocolate was shown
• Interesting questions were asked to the entrepreneur
At the end of the meeting, the young people tasted the hot chocolate produced by the company "Georgian Chocolate"
The visit to the Chocolate Museum was part of the project "Skills Building and Innovative Employment Opportunities for Regional Development of Georgia" implemented by the Georgian Center for Strategic Research and Development (CSRDG), the Union of Young Teachers ( YPU) and the Georgian Civic Development Association (GCDA). The project is financially supported by the EU Delegation to Georgia.