ქალთა მიმართ ძალადობის აღკვეთის საერთაშორისო დღე
📢 2020 წლის 25 ნოემბერს, “ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის” ახალგაზრდული ცენტრის წევრების ინიციატივით ქალთა მიმართ ძალადობის აღკვეთის საერთაშორისო დღე აღინიშნა.
✔️ ახალგაზრდებმა მოიძიეს საზოგადოებაში გავრცელებული გენდერული სტერეოტიპები, რომლებიც ხშირად ძალადობის მიზეზი ხდება. სტერეოტიპული ფრაზები დაბეჭდეს და წამოიწყეს კამპანია #ვამსხვრევსტერეოტიპს.
✔️ გაერომ გენერალური ასამბლეის 1999 წლის 17 დეკემბრის პლენარულ სხდომაზე მიღებული რეზოლუციით 25 ნოემბერი ქალების მიმართ ძალადობის აღმოფხვრის საერთაშორისო დღედ გამოაცხადა.
📌 აქტივობა ორგანიზებულია "ტოლერანტობის, სამოქალაქო ცნობიერებისა და ინტეგრაციის მხარდაჭერის პროგრამის" [PITA] ფარგლებში, რომელიც ხორციელდება საქართველოს გაეროს ასოციაციის (UNAG) მიერ, აშშ-ს საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) ფინანსური მხარდაჭერით.

Day for the Elimination of Violence against Women
On November 25, 2020, the International Day for the Elimination of Violence against Women was celebrated at the initiative of the members of the Youth Center of the Young Pedagogues Union.
Young people have found gender stereotypes prevalent in society, which are often the cause of violence. Stereotypical phrases were printed and the campaign #breakingthestereotype was launched.
. The UN General Assembly adopted a resolution on December 17, 1999, declaring November 25 as the International Day for the Elimination of Violence against Women.
The activity is organized within the framework of the "Tolerance, Civic Awareness and Integration Support Program" [PITA], implemented by the United Nations Association of Georgia (UNAG) with the financial support of the United States Agency for International Development (USAID).