კონკურსი პროექტის "ცოდნისა და უნარების განვითარების ქსელებისა და პლატფორმების გაძლიერება" მონაწილეების შესარჩევად
ევროკავშირის მხარდაჭერით, საქართველოს გაეროს ასოციაცია და ღია საზოგადოების ფონდი აცხადებს კონკურსს პროექტის "ცოდნისა და უნარების განვითარების ქსელებისა და
პლატფორმების გაძლიერება" მონაწილეების შესარჩევად
ვის შეუძლია მონაწილეობის მიღება: 15-29 წლის ახალგაზრდებს საქართველოს ოთხი რეგიონიდან: აჭარა, გურია, ქვემო ქართლი და შიდა ქართლი.
კონკურსი ცხადდება პროექტის „ცოდნისა და უნარების განვითარების ქსელებისა და პლატფორმების გაძლიერება“ ფარგლებში, რომელიც ხორციელდება ევროკავშირის დაფინანსებით, "განათლება დასაქმებისთვის" (SKills4Jobs) პროგრამის ფარგლებში, საქართველოს გაეროს ასოციაციისა (UNAG) და საქართველოს ღია საზოგადოების ფონდის (OSGF) მიერ. პროექტი მიზნად ისახავს ცოდნის და უნარების განვითარებისა და დასაქმების ხელშემწყობი პლატფორმების, რესურსებისა და ღონისძიებების ხარისხის, ხელმისაწვდომობისა და შრომის ბაზრის მოთხოვნებთან შესაბამისობის გაზრდას ოთხ რეგიონში: აჭარა, გურია, შიდა ქართლი და ქვემო ქართლი.
პროექტის ფარგლებში დაგემილია შრომის ბაზრის მონიტორინგი, სამუშაო ჯგუფების შეხვედრები, დასაქმების ფორუმები, დასაქმებისთვის საკვანძო უნარების განვითარებაზე ორიენტირებული სახელმძღვანელოების შემუშავება, პროფესიული საგანმანათლებლო დაწესებულებების გაძლიერება და მათ შორის გამოცდილების გაზიარების უზუნველყოფა.
პროექტის ერთ-ერთი მთავარი ამოცანაა შრომის ბაზრის შესახებ ახალგაზრდების ცნობიერების ამაღლების ხელშეწყობა; იმ უნარ-ჩვევების განვითარების მხარდაჭერა, რომლებიც ახალგაზრდებს სჭირდებათ, ერთი მხრივ, სამუშაოს დასაწყებად, ხოლო, მეორე მხრივ, სამუშაოს შესანარჩუნებლად და შემდგომი კარიერული განვითარების ხელშესაწყობად. ამ მიზნით 15-29 წლის ახალგაზრდებს შესაძლებლობა ეძლევათ გახდნენ ცოდნისა და უნარების განვითარების (LINKS) ცენტრის წევრები.
ცენტრის მიერ დაგეგმილი ღონისძიებები ემსახურება: შრომის ბაზარზე არსებული მოთხოვნების ახალგაზრდებისთვის გაცნობას; მათი დასაქმებისთვის აუცილებელი უნარ-ჩვევების განვითარება ტრენინგების, კარიერის დაგეგმვისა და სამუშაოს მოძიებისთვის საჭირო რესურსების უზრუნველყოფის გზით. სამეწარმეო და უწყვეტი განათლების პროგრამებში მონაწილეობით, ახალგაზრდები შეძლებენ რეგიონის სოციალურ-ეკონომიკურ განვითარებაში მნიშვნელოვანი წვლილის შეტანას.
რას სთავაზობს LINKS ცენტრი ახალგაზრდებს:
🔵 დასაქმებისთვის მნიშვნელოვანი უნარების განვითარებას
🔵 ციფრული და კომპიუტერული უნარების გაძლიერებას
🔵 სამოქალაქო განათლებას
🔵 ინგლისური ენის შემსწავლელ კურსებს
🔵 სამეწარმეო განათლებას
🔵 უწყვეტი განათლების ონლაინ რესურსებზე წვდომას
🔵 მოძრავ სახალხო უნივერსიტეტში მონაწილეობას
🔵 კონსულტაციებს კარიერის დაგეგმვის მიმართულებით
🔵 ანაზღაურებად დასაქმების პროგრამას შერჩეული კანდიდატებისთვის
🔵 სამუშაოს მაძიებლების საერთო ბაზით სარგებლობას
🔵 სოციალურად მნიშვნელოვანი ბიზნეს იდეების დაფინანსებას
შერჩეულმა პირებმა მონაწილეობა უნდა მიიღონ პროგრამის ფარგლებში დაგეგმილ ყველა ღონისძიებაში. პროგრამაში მონაწილეობა უფასოა. შერჩეულ მონაწილეებს მიეწოდებათ დამატებითი ინფორმაცია.
მონაწილეთა შერჩევისას უპირატესობა მიენიჭებათ ეთნიკურ უმცირესობებს, იძულებით გადაადგილებულ პირებს, შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირებს, სოფლად მცხოვრებ ახალგაზრდებს, სამუშაო გამოცდილების არმქონე და სხვა დაინტერესებულ პირებს.
პროგრამაში მონაწილეობის მიღების მსურველებმა უნდა შეავსონ თანდართული სააპლიკაციო ფორმა და გააგზავნონ ქვემოთ მითითებული ელექტრონული ფოსტის მისამართზე ან შეავსონ ონლაინ სააპლიკაციო ფორმა შესაბამისი რეგიონის მიხედვით.

Applications to participate in the project“Local Investments in Networks for Knowledge and Skill-share (LINKS)
United Nations Association of Georgia and Open Society Georgia Foundation is pleased to announce a callfor applications to participate in the project“Local Investments in Networks for Knowledge and Skill-share (LINKS)”, financed and supported by the European Union.
Eligibility criteria: Young people aged 15-29 from four regions of Georgia: Adjara, Guria, Kvemo Kartli and Shida Kartli.
United Nations Association of Georgia andOpen Society Georgia Foundation is pleased to announce a call
for applications to participate in the project “Local Investments in Networks for Knowledge and Skill-share (LINKS)”, financed and supported by the European Union, in frames of the Skills4Jobs program. The project aims to contribute to improved quality and accessibility of skills anticipation, skills development and skills matching services, and their alignment with Georgia’s socio-economic development strategyin four target regions of Georgia: Adjara, Guria, Kvemo Kartli and Shida Kartli.
The project will invest in labor marketstudy and monitoring, human capital development working groups, employment forums, development and publishing of new training curricula and teacher handbooks for soft skills and key competences,capacity building and Regional exchange for VET institutions.
One of the key objectives of the project is to support young people in skills development, career guidance, entry and stay in the labour market. The LINKS centers, in the four targeted regions of Georgia, invite young people aged 15-29, to develop market-relevant skills and competences.
LINKS Centers offer:
 Development of key competences
 Digital and computer literacy
 Citizenship education
 English language courses
 Key entrepreneurial competences
 Access to lifelong learning resources
 Participation in the travelling university
 Career guidance sessions
 Professional secondments for the selected candidates
 Access to skills/vacancy management portal
 Funding of social and socially responsible start-ups
Selected participants will be provided with additional information. Selected participants are expected to participate in all planned activities. Participation in the project is free.
During the selection process priority will be given to ethnic minorities, IDPs, people with disabilities, NEETs, young people without working experience and living in rural areas.
The deadline for applications is March 15, 2021.
Interested candidatesshould submit a filled out application form via e-mail(please, select the email for the relevant region):