მცირე გრანტების კონკურსის გამარჯვებული ახალგაზრდები
📣 ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის მცირე გრანტების კონკურსის გამარჯვებული ახალგაზრდები აქტიურ რეჟიმში აგრძელებენ პროექტების განხორციელებას.
🟦 2022 წლის 10 თებერვალს, ქ. ქუთაისში პროექტის "თაობა Z ხედვა" განმახორციელებელთა ინიციატივით ახალგაზრდებისთვის ჩატარდა ტრენინგი შემდეგ თემებზე:
▶️ გენდერული სტერეოტიპები;
▶️ გენდერული როლები და ურთიერთობები;
▶️ ჰეგემონური მასკულინობა;
▶️ ქალთა აუნაზღაურებელი შრომა.
⏺ ტრენინგს უძღვებოდა “ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის” წარმომადგენელი.
📌 შეხვედრა ჩატარდა მულტიფუნქციური სასწავლო ცენტრის "ლურჯი ვაშლების" სივრცეში.
📌 აქტივობები ჩატარდა პროექტის „ქალების ძალა – ეკონომიკური და პოლიტიკური მონაწილეობა ინკლუზიური საზოგადოებისთვის საქართველოში” რომელსაც ახორციელებს ,,ქალები საერთო მომავლისთვის” პარტნიორობით ადგილობრივ ორგანიზაციებთან „ქალთა ფონდი საქართველოში“, „ქალი და რეალობა“, „ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირი“, „პანკისის ქალთა საბჭო“ და „რაჭის სათემო ორგანიზაცია“ თანამშრომლობით. პროექტის ფინანსური მხარდამჭერია ევროკავშირი საქართველოსთვის.

The winners of the Young Pedagogues Union's Small Grants Competition continue to actively implement projects.
February 10, 2022, St. In Kutaisi, at the initiative of the implementers of the project "Generation Z Vision", a training was held for young people on the following topics:
️
Gender stereotypes;
Gender roles and relationships;
Hegemonic masculinity;
Unpaid labor of women.
The training was led by a representative of the Young Teachers Union.
The meeting was held in the "Blue Apples" space of the multifunctional training center.
Activities of the project "Women's Power - Economic and Political Participation for an Inclusive Society in Georgia" implemented by "Women for a Common Future" in partnership with local organizations "Women's Fund in Georgia", "Women and Reality", "Young Teachers' Union", "Pankisi Women's Council" And "Racha Community Organization" in cooperation. The project is financially supported by the European Union for Georgia.