2021 წლის 7 აპრილს, “ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის” ახალგაზრდული ცენტრის და ლიდერთა სკოლის მოსწავლეებისთვის ჩატარდა სემინარი კოვიდ-19-ის საწინააღმდეგო ვაქცინების შესახებ.
შეხვედრაზე ისაუბრეს ვაქცინაციის მნიშვნელობაზე, ახალი კორონავირუსის საწინააღმდეგო ვაქცინების ტიპებსა და მათი დამზადების ტექნოლოგიებზე. ასევე განიხილეს კონკრეტული ვაქცინების მახასიათებლები, ჩვენებები, უკუჩვენებები და გვერდითი ეფექტები.
შეხვედრის ბოლო ნაწილი კითხვა-პასუხს ეთმობოდა. ახალგაზრდებმა დასვეს მათთვის საინტერესო და აქტუალური კითხვები კოვიდ-ვაქცინებთან დაკავშირებით და იმსჯელეს საზოგადოებაში გავრცელებული შიშისა და უნდობლობის გამომწვევ ფაქტორებზე.

A seminar on Covid-19 vaccines
On April 7, 2021, a seminar on Covid-19 vaccines was held for the students of the Youth Center of the Young Pedagogues Union and the School of Leaders.
The importance of vaccination, types of new coronavirus vaccines and their production technologies were discussed at the meeting. The characteristics, indications, contraindications and side effects of specific vaccines were also discussed.
ბოლო The last part of the meeting was dedicated to questions and answers. The young people asked them interesting and topical questions about vaccine vaccines and discussed the causes of fear and mistrust in the society.