ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის სკოლის მხარდამჭერთა პროგრამის ფარგლებში შემოქმედის საჯარო სკოლაში იდეებისა და მეწარმეობის ლაბორატორიის წევრები შეხვდნენ მწერალ არჩილ ქიქოძეს.
შეხვედრაზე განხილული იყო ლიტერატურული პრემია "ლიტერაზე" ნომინირებული წლის საუკეთესო რომანი "სამხრეთული სპილო" , რომელიც სასკოლო პროგრამაშია შესული.
შეხვედრაზე მოზარდებს შესაძლებლობა ჰქონდათ დაესვათ წიგნთან დაკავშირებული მათთვის საინტერესო შეკითხვები. ასევე, ისაუბრეს პროფესიულ მრავაფეროვნებაზე, არჩევანის სირთულეებსა და გამოწვევბზე.
ავტორთან შეხვედრა განხორციელდა სკოლის მენტორის – ვახუშტი მენაბდის აქტიური მხარდაჭრითა და ჩართულობით.

Within the framework of the Young Pedagogues' Union school supporter program, the members of the ideas and entrepreneurship laboratory at Shemokmedi Public School met with the writer Archil Kikodze.
At the meeting, the best novel of the year "Southern Elephant" nominated for the "Litera" literary prize, which is included in the school program, was discussed.
At the meeting, adults had the opportunity to ask questions related to the book that were interesting to them. Also, they talked about professional diversity, difficulties and challenges of choice.
The meeting with the author was carried out with the active support and involvement of the school mentor - Vakhushti Menabdi.