თემატური სკოლა „განვითარებაზე ორიენტირებული ორგანიზაციული კულტურა და მენეჯმენტი“
📌ამა წლის 9-10 აპრილს ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის გურიის რეგიონის პარტნიორი საჯარო სკოლებისა და სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებების წარმომადგენლების, განათლების სისტემაში ახლად შემოერთებული პედაგოების მონაწილეობით ჩატარდა თემატური სკოლა „განვითარებაზე ორიენტირებული ორგანიზაციული კულტურა და მენეჯმენტი“
🎯კვირეულის მიზანს მონაწილეთა ცნობიერების ამაღლება ორგანიზაციული კულტურის, მართვის დემოკრატიული პრინციპებისა და პოზიტიური სასწავლო გარემოს შექმნის შესახებ წარმოადგენდა, რაც მათ დაეხმარებათ საკუთარი ორგანიზაციის სტრატეგიული გეგმის შემუშავებისას პროირიტეტული მიმართულებების გამოყოფაში.
📍მონაწილეებთან ინტერაქტიური შეხვედრები გამართეს მოწვეულმა ექსპერტებმა და განიხილეს შემდეგი საკითხები:
• გიორგი გახელაძე- საგანმანათლებლო ლიდერის მახასიათებლები; ლიდერობა, როგორც ორგანიზაციული კულტურა; ორგანიზაციული ლიდერი, როგორც მოტივაციის წყარო; პასუხისმგებლობის დელეგირებისა და მონიტორინგის პოზიტიური სტრატეგიები
• მაკო ჯაოშვილი - იდეის საქმედ ქცევა- მართვის სტრატეგიები ამ პროცესში; გუნდის შეკვრა; მოლაპარაკებები ორგანიზაციის შიგნით და გარეთ
• მანანა ჯინჭარაძე- სასკოლო გარემოს პოზიტიური მახასიათებლები; პოზიტიური საკლასო გარემო; კომუნიკაცია არაძალადობრივი მეთოდებით; მოტივაცია და სწავლის მოტივაციის კომპონენტები; მოტივაციის ფაქტორები; მოსწავლეზე ორიენტირებული, ინკლუზიური გარემოს უზრუნველყოფა
✅თემატური კვირეული ჩატარდა ევროკავშირისა (EU) და „პური მსოფლიოსთვის“ (Brot) ფინანსური მხარდაჭერით პროექტების „უნარების გაძლიერება და დასაქმების ინოვაციური შესაძლებლობები საქართველოს რეგიონული განვითარებისთვის“ („Skill Building and Innovative Job Opportunities for Regional Development of Georgia“) და „უკეთესი მომავლისთვის“ ფარგლებში, რომელსაც ახორციელებს საქართველოს სტრატეგიული კვლევების და განვითარების ცენტრი (CSRDG), ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირსა (YPU) და საქართველოს სამოქალაქო განვითარების ასოციაციასთან (GCDA) ერთად.

On April 9-10 this year, the thematic school "Development-Oriented Organizational Culture and Management" was held with the participation of representatives of public schools and preschools, partners of the Guria region of the Young pedagogues Union.
The aim of the week was to raise the awareness of the participants about the organizational culture, democratic principles of management and the creation of a positive learning environment, which will help them to prioritize the development of their organization's strategic plan.
The invited experts held interactive meetings with the participants and discussed the following issues:
. Giorgi Gakheladze - Characteristics of an educational leader; Leadership as an organizational culture; Organizational leader as a source of motivation; Positive strategies for delegating and monitoring responsibilities
• Mako Jaoshvili - Behavior of the idea - management strategies in this process; Team pack; Negotiations inside and outside the organization
• Manana Jincharadze - positive characteristics of the school environment; Positive classroom environment; Communication by non-violent methods; Motivation and learning motivation components; Motivational factors; Provide a student-centered, inclusive environment
✅ Thematic Week was held with the financial support of the European Union (EU) and Bread for the World (Brot) projects "Skills Building and Innovative Employment Opportunities for Regional Development of Georgia" ("Skill Building and Innovative Job Opportunities for Regional Development of Georgia") and "Better Future" Implemented by the Georgian Center for Strategic Research and Development (CSRDG), the Young Teachers Union (YPU) and the Georgian Civic Development Association (GCDA).