ტრენინგები პოზიტიური მშობლობის შესახებ
📌ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის პროექტის : „ გაუმჯობესებული ბავშვთა დაცვის სისტემა გურიასა და კახეთში “ ფარგლებში განახლდა ტრენინგები პოზიტიური მშობლობის შესახებ.
🔵აღნიშნული სესიები ემსახურება ცნობიერების ამაღლებას აღზრდის ეფექტური მეთოდების, რთული ქცევის მართვისა და კომუნიკაციის გაუმჯობესებას ინტერპერსონალურ ურთიერთობებში.
📍კურსის მიზანს წარმოადგენს მშობლობისა და აღმზრდელობითი უნარების გაძლიერება და ბავშვთა უფლებების დამკვიდრება ოჯახურ გარემოში.
📍საგანმანთლებლო მოდული აგებულია თეორიულ სწავლებასა და მშობლის გამოცდილებაზე, რაც განაპირობებს მის ეფექტურობას.
🔵პროექტი ხორციელდება გერმანიის ეკონომიკური თანამშრომლობისა და განვითარების, ფედერალური სამინისტროსა და ჰერმან გმაინერის გერმანიის ფონდის ფინანსური მხარდაჭერით.

Trainings on positive parenting
Within the framework of the project of ,,Young Pedagogues Union": "Improved child protection system in Guria and Kakheti", trainings on positive parenting were renewed.
These sessions serve to raise awareness of effective parenting methods, manage difficult behavior, and improve communication in interpersonal relationships.
📍The aim of the course is to strengthen parenting and parenting skills and establish children's rights in the family environment.
📍The educational module is built on theoretical learning and parent's experience, which determines its effectiveness.
🔵 The project is implemented with the financial support of the German Federal Ministry of Economic Cooperation and Development and the Hermann Gmeiner German Foundation.