ტრენინგი ქვემო ქართლისა და კახეთის რეგიონების პარტნიორი სკოლების წარმომადგენელი ფასილიტატორებისთვის
🔵🟡 21 და 22 ივნისს „ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის“ წარმომადგენლების ფასილიტაციით ჩატარდა ორდღიანი ტრენინგი ქვემო ქართლისა და კახეთის რეგიონების პარტნიორი სკოლების წარმომადგენელი ფასილიტატორებისთვის, რომლებიც სექტემბრიდან უხელმძღვანელებენ მეწარმეობისა და კარიერული განვითარების კლუბებს.
🎯 ტრენინგის მიზანს სასწავლო სილაბუსის პირველი მოდულის გაცნობა და მონაწილეების ფასილიტაციის უნარ-ჩვევების გაძლიერება წარმოადგენდა.
📝 მეწარმეობისა და კარიერული განვითარების კლუბების მუშაობა დაეფუძნება „ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის“ მიერ მომზადებულ სასწავლო სილაბუსს.
✅ საჯარო სკოლებში მეწარმეობისა და კარიერული განვითარების კლუბების შექმნის მიზანია, რეგიონებში მცხოვრებმა ბავშვებმა განივითარონ კარიერული მართვისა და მეწარმეობის უნარ-ჩვევები.
ტრენინგი ჩატარდა ევროკავშირისა (EU) და „პური მსოფლიოსთვის“ (Brot) ფინანსური მხარდაჭერით პროექტის „უნარების გაძლიერება და დასაქმების ინოვაციური შესაძლებლობები საქართველოს რეგიონული განვითარებისთვის“ („Skill Building and Innovative Job Opportunities for Regional Development of Georgia“) ფარგლებში, რომელსაც ახორციელებს საქართველოს სტრატეგიული კვლევების და განვითარების ცენტრი (CSRDG), ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირსა (YPU) და საქართველოს სამოქალაქო განვითარების ასოციაციასთან (GCDA) ერთად.

Training for facilitators from partner schools in Kvemo Kartli and Kakheti regions
On June 21 and 22, two-day training for facilitators from partner schools in Kvemo Kartli and Kakheti regions was held with the facilitation of the Young Teachers Union, who will lead the Entrepreneurship and Career Development Clubs from September.
The aim of the training was to get acquainted with the first module of the syllabus and to strengthen the facilitation skills of the participants.
The work of the Entrepreneurship and Career Development Clubs will be based on a training syllabus prepared by the Young Pedagogues Union.
The goal of creating entrepreneurship and career development clubs in public schools is to help children living in the regions develop career management and entrepreneurship skills.
The training was conducted with the financial support of the European Union (EU) and Bread for the World (Brot) in the framework of the project "Capacity Building and Innovative Employment Opportunities for Regional Development of Georgia", which is carried out by Georgia Strategic Studies And the Development Center (CSRDG), the Young Pedagogues Union (YPU) and the Georgian Civic Development Association (GCDA).