2022 წლის 15 მარტს, ახალგაზრდული ინიციატივების კონკურსში დაფინანსებული პროექტის ,,ცნობიერების ამაღლება ქალთა უფლებებზე" ფარგლებში მორიგი შეხვედრა ჩატარდა ვაკიჯვრის საჯარო სკოლის მოსწავლეებისთვის.
შეხვედრაზე საუბარი წარიმართა ქალთა უფლებათა დეკლარაციის და პაქტების, გენდერული სტერეოტიპების, გენდერულო როლების შესახებ.
ასევე, შეხვედრის დასასრულს დამსწრეთა შორის ჩატარდა ვიქტორინა, პრეზენტაციის დროს განხილულ თემებთან დაკავშირებით. გამოვლინდა ვიქტორინის გამარჯვებულები და მოხდა მათი დაჯილდოება.
მიკრო გრანტი ხორციელდება პროექტის „ქალების ძალა – ეკონომიკური და პოლიტიკური მონაწილეობა ინკლუზიური საზოგადოებისთვის საქართველოში” რომელსაც ახორციელებს ,,ქალები საერთო მომავლისთვის” პარტნიორობით ადგილობრივ ორგანიზაციებთან „ქალთა ფონდი საქართველოში“, „ქალი და რეალობა“, „ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირი“, „პანკისის ქალთა საბჭო“ და „რაჭის სათემო ორგანიზაცია“ თანამშრომლობით. პროექტის ფინანსური მხარდამჭერია ევროკავშირი საქართველოსთვის.

"Raising Awareness on Women's Rights"
On March 15, 2022, another meeting was held for Vakijvari Public School students within the framework of the project "Raising Awareness on Women's Rights" funded by the Youth Initiatives Competition.
The meeting focused on the Declaration of Women's Rights and Covenants, gender stereotypes, gender roles.
Also, at the end of the meeting, a quiz was held among the attendees regarding the topics discussed during the presentation. The winners of the quiz were revealed and awarded.
The micro-grant is implemented by the project "Women's Power - Economic and Political Participation for an Inclusive Society in Georgia" implemented by "Women for a Common Future" in partnership with local organizations "Women's Fund in Georgia", "Women and Reality", "Young Pedagogues' Union", "Pankisi Women's Council" And "Racha Community Organization" in cooperation. The project is financially supported by the European Union for Georgia.