დაიწყო ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის მოხალისეობის პროგრამის მეორე ეტაპი, რომელიც ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტში ხორციელდება.
2023 წლის 13 თებერვალს,სამუშაო შეხვედრა გაიამრთა, რომელშიც პროგრამაში მონაწილე უწყებების წარმომადგენლები და მოხალისე მოზარდები მონაწილეობდნენ. დაიწყო მუშაობა სამოქმედო გეგმის დოკუმენტზე, სადაც განსაზღვრულია მოხალისეების პასუხისმგებლობები.
ორგანიზაცია თანამშრომლობისთვის მადლობას უხდის ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის მერიას, საკრებულოს, სოფლის განვითარების სააგენტოს ჩოხატაურის საინფორმაციო-საკონსულტაციო ცენტრს, სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებას.
”მოხალისეობის პროგრამა“ ხორციელდება „ახალგაზრდა პიდაგოგთა კავშირის“ მიერ დაგეგმილი კამპანიის ფარგლებში, რომლის მიზანია საგანმანათლებლო სივრცეში იმგვარი პრაქტიკების დანერგვა, რომელიც ხელს შეუწყობს გოგოებისა და ბიჭების თანაბარ ჩართულობას არაფორმალურ აქტივობებში, რაც, თავის მხრივ, აამაღლებს სკოლის მოსწავლეების მგრძნობელობასა და სოციალური პასუხისმგებლობას, ასევე შეამცირებს ბულინგისა და ძალადობის შემთხვევების რიცხვს.

The second stage of the volunteering program of Young Pedagogues Union
📣 The second stage of the volunteering program of Young Pedagogues Union, which is implemented in Chokhatauri municipality, has started.
✅ On February 13, 2023, a working meeting was held, in which representatives of agencies participating in the program and volunteer teenagers participated. Work has begun on the action plan document, where the responsibilities of volunteers are defined.
The organization thanks the City Hall of Chokhatauri Municipality, the Sakrebulo, the Chokhatauri Information and Consulting Center of the Rural Development Agency, and the preschool institution for their cooperation.
🎯 "Volunteer Program" is implemented within the framework of the campaign planned by "Young Pedagogues Union", the purpose of which is to introduce such practices in the educational space that will promote the equal involvement of girls and boys in informal activities, which, in turn, will increase the sensitivity and social responsibility of schoolchildren, as well as reduce Number of cases of bullying and violence.
📌 The meeting was held within the framework of the project "For a better future" with the financial support of the Brot für die Welt organization.