"გენდერული როლები და სტერეოტიპები"
📣 17-19 ოქტომბერს ჩატარდა ახალგაზრდული ტრენინგი "გენდერული როლები და სტერეოტიპები", ქ. ქუთაისში ქართულ–ამერიკულ სკოლა პროგრესში.
🔹 ქალთა უფლებების ისტორია, ფემინიზმი;
🔹 გენდერული თანასწორობა, გენდერული ნორმები, არაანაზღაურებადი შრომა;
🔹 ძალადობა, ნაადრევი ქორწინება, გენდერი და შეზღუდული შესაძლებლობა;
🔹 როგორ დავწეროთ პროექტი.
✨ მონაწილეებს, რომლებიც წარმატებით გაივლიან ტრენინგებს, შესაძლებლობა მიეცემათ მიიღონ დაფინანსება ადგილობრივი ინიციატივებისა და პროექტების განსახორციელებლად, რაც გენდერული თანასწორობის შესახებ ცნობიერების ამაღლებას, ქალების ეკონომიკურ გაძლიერებასა და პოლიტიკურ მონაწილეობას შეუწყობს ხელს.
🇪🇺 ახალგაზრდული ტრენინგები ხორციელდება „ქალების ძალა - ეკონომიკური და პოლიტიკური მონაწილეობა ინკლუზიური საზოგადოებისთვის საქართველოში“ პროექტის ფარგლებში, რომელსაც ახორციელებს საერთაშორისო ორგანიზაცია "ქალები საერთო მომავლისთვის" WECF Georgia ადგილობრივ პარტნიორ ორგანიზაციებთან – Women's Fund in Georgia, რაჭის სათემო ორგანიზაცია • Racha Community Organization, ქალი და რეალობა Woman and Reality, პანკისის ქალთა საბჭო Pankisi Women's Council თანამშრომლობით და ევროკავშირის ფინანსური მხარდაჭერით. European Union in Georgia

"Gender Roles and Stereotypes"
📣 On October 17-19, youth training "Gender Roles and Stereotypes" was held, St. The Georgian-American school in Kutaisi is in progress.
🔹 history of women's rights, feminism;
🔹 Gender equality, gender norms, unpaid work;
🔹 violence, early marriage, gender and limited opportunity;
🔹 How to write a project.
✨ Participants who successfully complete the training will be given the opportunity to receive funding for the implementation of local initiatives and projects that will promote awareness of gender equality, women's economic empowerment and political participation.
🇪🇺 Youth trainings are carried out within the framework of the "Women's power - economic and political participation for an inclusive society in Georgia" project, which is implemented by the international organization "Women for a Common Future" WECF Georgia with local partner organizations - Women's Fund in Georgia, Racha community organization • Racha Community Organization, women and Woman and Reality, Pankisi Women's Council with the cooperation and financial support of the European Union. European Union in Georgia