,,მშობლების შრომით მიგრაციის ზეგავლენა მათი არასრულწლოვანი შვილების აღზრდისა და განვითარების ფაქტორებზე“
📣 მიმდინარე წელს, ორგანიზაციამ პროექტის ,,უკეთესი მომავლისათვის“ ფარგლებში, რომლის ფინანსური მხარდამჭერია ,,Brot fu die Welt“, განახორციელა სოციოლოგიური კვლევა ,,მშობლების შრომით მიგრაციის ზეგავლენა მათი არასრულწლოვანი შვილების აღზრდისა და განვითარების ფაქტორებზე“.
✔️კვლევის მიზანი გახლდათ საზღვარგარეთ დასაქმების მიზნით მყოფი პირების ოჯახების, განსაკუთრებით – მათი არასრულწლოვანი შვილების, გამოწვევებისა და საჭიროებების შესწავლა, ასევე ზემოაღნიშნული საკითხების შესახებ ქვეყნის ფარგლებს გარეთ მყოფი მშობლების ინფორმირებულობისა და მათზე რეაგირების მექანიზმების შეფასება. კვლევის შედეგების გათვალისწინებით, ორგანიზაციამ მოამზადა 12 რეკომენდაცია, რომელიც მიეწოდა სფეროში ჩართულ უწყებებსა და ორგანიზაციებს. ვინაიდან, კვლევაში დასმული პრობლემა კომპლექსურია, ორგანიზაცია გეგმავს ადვოკატირების კამპანიების წარმართვას, ადგილობრივ და ცენტრალურ დონეებზე.

"Impact of labor migration of parents on factors of upbringing and development of their minor children"
📣 This year, within the framework of the "For a Better Future" project, which is financially supported by "Brot fu die Welt", the organization carried out a sociological study "The impact of labor migration of parents on the factors of upbringing and development of their minor children".
The purpose of the study was to study the challenges and needs of the families of persons who are employed abroad, especially their minor children, as well as to assess the awareness of the above-mentioned issues of the parents outside the country and the mechanisms of response to them. Taking into account the results of the research, the organization prepared 12 recommendations, which were provided to the agencies and organizations involved in the field. Since the problem raised in the research is complex, the organization plans to conduct advocacy campaigns at the local and central levels.