20-21 დეკემბერს „იდეებისა და მეწარმეობის ლაბორატორიის“ წევრები თბილისში, ტექნო პარკში, სამრეწველო ლაბორატორიას ეწვივნენ.
შეხვედრის პირველი ნაწილი დაეთმო ფაბლაბ ტექნო პარკის სამრეწველო დანადგარების დათვალიერებას, მათი შესაძლებლობებისა და გამოყენების პოტენციალის გაცნობას.
ვიზიტის მეორე ნახევარში მოეწყო ვორქშოპი მომავლის პროფესიების, ტექნოლოგიური პროგრესისა და ციფრული პროგრამების გამოყენების არსებული პრაქტიკის შესახებ.
ვიზიტში მონაწილეობდნენ ქვემო ქართლის რეგიონის წარმომადგენელი წალკის მუნიციპალიტეტის სოფ გუმბათისა და ბარეთის, ასევე ქალაქ ბოლნისის N1 და ბოლნისის მუნიციპალიტეტის სოფელ რატევნის საჯარო სკოლების წარმომადგენელი 87 მოზარდი.
ქვემო ქართლის რეგიონში „იდეებისა და მეწარმეობის ლაბორატორიები“ პარტნიორ საჯარო სკოლებში დაფუძნდა ევროკავშირის (EU) ფინანსური მხარდაჭერით პროექტის „უნარების გაძლიერება და დასაქმების ინოვაციური შესაძლებლობები საქართველოს რეგიონული განვითარებისთვის“ („Skill Building and Innovative Job Opportunities for Regional Development of Georgia“) ფარგლებში, რომელსაც ახორციელებს საქართველოს სტრატეგიული კვლევების და განვითარების ცენტრი (CSRDG), ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირსა (YPU) და საქართველოს სამოქალაქო განვითარების ასოციაციასთან (GCDA) ერთად

On December 20-21, members of the "Laboratory of Ideas and Entrepreneurship" visited the industrial laboratory in Techno Park in Tbilisi.
The first part of the meeting was dedicated to viewing the industrial facilities of Fablab Techno Park, getting to know their possibilities and potential of use.
In the second half of the visit, a workshop was organized on future professions, technological progress and current practice of using digital programs.
The visit was attended by 87 teenagers representing Kvemo Kartli region from the village of Gumbat and Bareti of Tsalki municipality, as well as representatives of public schools N1 of Bolnisi city and Ratevni village of Bolnisi municipality.
In the Kvemo Kartli region, "Laboratories of Ideas and Entrepreneurship" were established in partner public schools with the financial support of the European Union (EU) within the framework of the "Skill Building and Innovative Job Opportunities for Regional Development of Georgia" project, which Implemented by the Center for Strategic Research and Development of Georgia (CSRDG), together with the Young Teachers Union (YPU) and the Georgian Civic Development Association (GCDA)