ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის ბაზაზე არსებული ახალგაზრდული ცენტრის წევრების მონაწილეობით ჩატარდა ტრენინგი თემაზე: კანვას ბიზნეს მოდელირება.
ტრენინგის მონაწილეები კანვას ყველა ელემენტს გაეცნენ და ამომწურავი ინფორმაცია მიიღეს ბიზნეს მოდელის კონცეფციის შესახებ. ტრენინგი თეორიულ მასალასთან ერთად პრაქტიკულ მუშაობასაც მოიცავდა. მათ ჰქონდათ საშუალება, დაემუშავებინათ საკუთარი ბიზნეს იდეა და მიეღოთ რჩევები.
შეხვედრაზე განხილული იყო ბიზნეს პროექტების შემუშავებასთან დაკავშირებული საკითხები, კერძოდ:
მომხმარებელთა სეგმენტი;
ღირებულების შეთავაზება;
მომხმარებლის რომელ საჭიროებას აკმაყოოფილებს თქვენი პროდუქტი/მომსახურება?
მომხმარებელთან ურთიერთობა;
დისტრიბუციის არხები;
ძირითადი რესურსები;
ხარჯები;
შეხვედრის მეორე ნაწილი დაეთმო სოფლის განვითარების სააგენტოს წარმომადგენლის პრეზენტაციას, რომელმაც ახალგაზრდებს გააცნო სააგენტოს მიერ განხორციელებული პროგრამები და მიმდინარე პროექტები.
„ერთიანობა მრავალფეროვნებაშია“ USAID-ის 5 წლიანი პროგრამაა, რომელიც საქართველოში ეთნიკური და რელიგიური უმცირესობების ინტეგრაციის მიმართ არსებული პოლიტიკური, სოციალური, და ეკონომიკური ბარიერების გადაჭრას ემსახურება. პროგრამის მიზანია ამ გამოწვევებს უპასუხოს საყოველთაო ჩართულობითა და სექტორებს შორის ფართომასშტაბიანი თანამშრომლობით.
პროგრამას ახორციელებს საქართველოს გაეროს ასოციაცია, აშშ-ის შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) ფინანსური მხარდაჭერით. გურიის რეგიონში პროგრამის პარტნიორი ორგანიზაციაა "ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირი".

Training on Kanva Business Modeling
With the participation of the members of youth center at the based on Young Pedagogues Union was held a training on the topic: Kanva business modeling.
✅Training participants were introduced to all elements of Kanva and received comprehensive information about the business model concept. The training included theoretical material as well as practical work. They had the opportunity to develop their own business idea and receive advice.
✅ Issues related to the development of business projects were discussed at the meeting, namely:
◾️ customer segment;
◾️ value proposition;
◾️Which customer need does your product/service satisfy?
◾️ customer relationship;
◾️ distribution channels;
◾️ basic resources;
◾️ expenses;
The second part of the meeting was devoted to the presentation of the representative of the Rural Development Agency, who introduced the programs and current projects implemented by the agency to the young people.
✅ "Unity in diversity" is a 5-year program of USAID, which serves to solve the existing political, social and economic barriers to the integration of ethnic and religious minorities in Georgia. The aim of the program is to respond to these challenges through universal involvement and large-scale cooperation between sectors.
The program is implemented by the United Nations Association of Georgia with the financial support of the United States Agency for International Development (USAID). The partner organization of the program in Guria region is "Young Pedagogues Union".