მიმდინარე სასწავლო წელი სახელმწიფომ აკადემიურ წლად უნდა გამოაცხადოს
📢 8 მაისს „ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის“ ბაზაზე არსებული არაფორმალური განათლების ცენტრის „ლიდერთა სკოლის“ ოზურგეთისა და თბილისის ფილიალების მოსწავლეების ინიციატივითა და მონაწილეობით გაიმართა დებატი (კარლ პოპერის ფორმატში) ონლაინ პლატფორმის გამოყენებით.
✔️ მოზარდებმა თავად შეარჩიეს რეზოლუცია: „მიმდინარე სასწავლო წელი სახელმწიფომ აკადემიურ წლად უნდა გამოაცხადოს“. მტკიცებითმა და უარმყოფელმა გუნდებმა წარმოადგინეს განსხვავებული კრიტერიუმები, რომლებიც დამაჯერებელი არგუმენტებით დაასაბუთეს.
👉 მტკიცებითი გუნდი მთავარ აქცენტს მოსწავლეების არათანაბარი შეაძლებლობების, ჯანმრთელობის გაზრდილი რისკისა და აკადემიური წლის გამოცხადების შემთხვევაში სწავლის ხარისხის შესაძლო გაუმჯობესებაზე მიუთითებდა, ხოლო უარმყოფელი გუნდი სახელმწიფოს მიმდინარე გადადგმული ნაბიჯებისა და ტექნოლოგიების ინტენსიური გამოყენებით მიღებულ სარგებელზე ამყარებდა თავის პოზიციას.
✔️დებატის ბოლოს ორგანიზაციის საგანმანათლებლო კომპონენტის წარმომადგენლებმა შეაფასეს დებატის განმავლობაში წამოჭრილი სადავო საკითხები, მოზარდებს გააცნეს ექსპეტების მოსაზრებები, რეკომენდაციები, ასევე სხვადასხვა ხერხი და მაგალითები, რომლებიც პოზიციის უკეთ დასაბუთებაში დაეხმარებოდათ.

The current academic year should be declared an academic year by the state
On May 8, a debate was held on the initiative and participation of Ozurgeti and Tbilisi branch students of the Leaders 'School of Informal Education at the base of the Young Pedagogues Union using the online platform (in Carl Popper format).
The adults themselves chose the resolution: "The current academic year should be declared an academic year by the state." The assertive and negative teams presented different criteria, which were substantiated by convincing arguments.
The affirmative action team focused on the possible inequalities of students, increased health risks, and the possible improvement in the quality of learning during the academic year, while the rejecting team relied on the benefits of the state's current steps and intensive use of technology.
At the end of the debate, the representatives of the educational component of the organization evaluated the controversial issues raised during the debate, introduced the views, recommendations, as well as various ways and examples to help the adults to better justify their position.